Feromony czym są i jak działają

Feromony czym są i jak działają

Feromony czy naprawdę istnieją?

Zapach to dla wielu osób niezwykły bodziec. Potrafi całkowicie skupić naszą uwagę na konkretnej osobie. Dlaczego tak się dzieje? To sprawka feromonów! Czym są i jak działają?

Feromony są niczym innym, jak związkami chemicznymi. Występują w różnych stężeniach, a to zależy od genetyki i uwarunkowań danej osoby. Badania, które nad nimi prowadzono dowiodły, że feromony osoby A mogą oddziaływać na układ nerwowy osoby B, a dodatkowo przenosić bardzo wiele cennych informacji, takich jak stan zdrowia, gotowość do reprodukcji, a także dominacji i zdolnościach do konkurowania. Naukowcy wciąż nie są w stanie w 100% stwierdzić, jak dokładnie przebiega proces odbierania ich w ludzkim mózgu. Udowodniono jednak, że odczytujemy je bezwiednie w naszej podświadomości. Ludzie więc mogą się nimi kierować nawet o tym nie wiedząc. Feromony wpływają i modulują na stan psychologiczny i fizjologiczny człowieka.

Jak działają na sferę seksualną?

Chyba każdy ma swoje ulubione perfumy. Kupujemy je właśnie po to, aby podobać się reszcie grupy i stać się atrakcyjnym w oczach innych ludzi. Dlaczego zapachy wpływają na nasz sposób postrzegania innych? Uruchamiają podwzgórze w organizmie człowieka, które z kolei kontroluje autonomiczny układ nerwowy, który jest odpowiedzialny za podniecenie seksualne, hormony płciowe oraz zachowania rozrodcze. To poniekąd proces, który narodził się przed ewolucją u naszych przodków, a został z ludźmi aż do teraz.

Zmysł zapachu wpływa na pierwszą fazę zachowań seksualnych, a dodatkowo wpływa na to, że hedonistycznie postrzegamy partnera. Słowem podsumowania – osoba, która nosi na sobie zapach, który nas przyciąga wydaje się nam ładniejsza i bardziej chcemy się do niej zbliżyć. To ciekawy proces, bo interesujący może się nam wydawać ktoś, na kogo zwykle nie zwrócilibyśmy uwagi. Feromony są wyjątkowe w budowaniu napięcia seksualnego, dlatego warto z nimi eksperymentować. Możecie znaleźć je w naszym sklepie, dlatego nie czekajcie i przetestujcie je sami!

Prześlij komentarz